Розвиток учнівського самоврядування

Рада лідерів учнівського самоврядування в Кіровському районі існує з 2004 року. За ці роки учнівське самоврядування не тільки пройшло етапи становлення, але й активно розвивалось. Рада координує роботу всіх шкільних організацій учнівського самоврядування в районі.  До районної ради лідерів увійшли по два представники від кожної школи. Цінність учнівського самоврядування сьогодні вбачається в тому, що учні глибоко і всебічно проникають у сутність своїх прав та обов’язків.

Основною метою роботи координатора з лідерами є:

• Допомогти лідерам глибоко і всебічно проникнути у сутність своїх прав та обов’язків;
  • Сформувати ініціативну, здатну приймати нестандартні рішення особистість;
  • Навчити самостійності і відповідальності;
  • Розвити творчий потенціал лідерів;
  • Створити широке поле для самовизначення, саморозвитку і самореалізації особистості;

Основне завдання в роботі з лідерами:

• відвернути лідерів від асоціальних форм поведінки;
  • розвинути соціальну активність ;
  • виховати почуття власної гідності;

вміти брати на себе моральну відповідальність перед суспільством за себе, за інших, за справу.

Управлінська база  Ради лідерів Кіровського району

Голова ради:

• Здійснює загальне керівництво;
  • Готує і проводить засідання;
  • Спрямовує роботу Ради;
  • Контролює роботу комісій.

Заступник голови ради:

• Надає щоденну допомогу голові, в разі відсутності – виконує його       обов’язки;
  • На засіданнях Ради доповідає про виконану роботу;
  • Контролює роботу комісій;
  • Допомагає в оформленні документації.

Секретар ради:

• На засіданнях Ради відповідає за ведення протоколів;
  • Допомагає в оформленні документації.

Зустріч районної ради лідерів з депутатом Кіровської районної ради

Олександрою Миколаївною Ільченко

РАДА НАПРАВЛЯЄ І КООРДИНУЄ РОБОТУ     КОМІСІЙ

1. КомісіяПошук- ведуть військово-пошукову та історичну роботу, яка сприяє вихованню патріотизму та поваги до спадщини нашого народу.
  2. КомісіяДЮП”, “ЮІР”- забезпечення систематичної роботи у школах району з вивчення та дотримання правил протипожежної безпеки та безпеки на дорогах. Співпраця з районним відділом ДАІ та пожежною частиною № 2 Кіровського району.
  3. КомісіяВолонтер”- організує та координує роботу по допомозі ветеранам та інвалідам.
  4. КомісіяДозвілля”- організує та координує роботу по участі шкіл в міських довгострокових програмах на районному рівні, проведення фестивалів, конкурсів, оглядів, свят дитячої творчості у районі.
  5. КомісіяІнформаційний клуб”- забезпечує всі школи району інформацією про діяльність районного штабу: районні конкурси, фестивалі, змагання, огляди та цікаві внутрішкільні події.
  6. КомісіяВожатий”- організує та координує роботу вожатих старшокласників з молодшими школярами, забезпечуючи їх активну участь у житті шкіл.

7. КомісіяСпорт, туризм,  довкілля”- організує та координує        участь у екологічних природоохоронних акціях,  роботу туристичних  та спортивних секцій у школах  району.

Серед основних направлень ради - волонтерський рух: допомога людям похилого віку, ветеранам, дітям інвалідам.

Засідання Ради лідерів                                      Участь у виборах в міський Парламент

Основні функції в роботі ради:

• організаторська (об'єднує особистості для виконання певних завдань);
  • виховна (спрямована на створення оптимальних умов для всебічного виховання, соціального розвитку особистості);
  • стимулююча (сприяє формуванню морально-ціннісних стимулів діяльності особистості, регулює поведінку лідерів, впливає на формування в особистості цілеспрямованості, волі, гуманності, працьовитості, совісності, чесності, гідності тощо).

Основні методи роботи з лідерами:

• тестування, - анкетування; - групові дискусії; - рольові ігри; - тематичні тренінги; - рухливі вправи;- наочність (презентації, проекти, плакати).

Під час організації Ради учнівського самоврядування в районі нами було враховано  три етапи його розвитку

В Раді лідерів Дитячо-юнацького центру Кіровського району лідери мають реальну можливість реалізувати свій духовно – творчий потенціал, задовольнити потреби, знайти відповіді на питання, розвинути і задовольнити свої інтереси. Система роботи ґрунтується на самодіяльності, ініціативі, інтересі, вільному виборі напрямків, видів занять, зорієнтованих на громадські і громадянські цінності